Jaką książkę kupić dziecku na komunię?

“Komunia jest zdecydowanie jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu młodego człowieka. Właśnie z tego powodu każdy rodzic, ale często również chrzestni oraz po prostu osoby zaproszone na uroczystość jej towarzyszącą dbają o to, by zainwestować w pamiątki komunijne, które będą mu się kojarzyły z tymi podniosłymi chwilami. Choć wiele osób wybiera w tym celu prezenty praktyczne, ale nietrwałe, niektórzy idą w drugą stronę i nabywają przedmioty trwałe i po prostu wartościowe. Są nimi książki, które są w stanie przetrwać wiele lat i również po przeczytaniu zachowują swoją pierwotną wartość, zwłaszcza tę sentymentalną. Jak jednak wybrać książkę, która okaże się odpowiednia właśnie na komunię?

Wybór książki na komunię – jakie opcje posiadamy?

Wybór książki na komunię nie jest łatwy i nie ułatwia go fakt, że wybór jest wprost ogromny. Aby dokonać tego właściwego, najlepiej byłoby znać zainteresowania dziecka – wybierając odpowiadającą im książkę jesteśmy w stanie nie tylko zaciekawić młodego człowieka, ale i pogłębić jego pasję i zamiłowanie do dodanej dziedziny życia. Jeżeli jednak nie jesteśmy pewni tego, czym dziecko się tak naprawdę interesuje, albo też chcemy po prostu tchnąć w niego zupełnie nowe zainteresowanie, możemy postawić na opcje uchodzące za najbezpieczniejsze i pożądane przez wszystkie dzieciaki. Należą do nich między innymi:

  • książki podróżnicze – sprawdzona opcja dla podchodzących do komunii dzieci, które uwielbiają zwiedzać, podróżować i odkrywać nowe miejsca;
  • książki o zwierzętach – jeżeli dziecko kocha zwierzęta, te książki (koniecznie z ciekawą oprawą graficzną!) okażą się nie tylko interesujące, ale i pełne nieznanej im do tej pory wiedzy;
  • książki o gotowaniu – choć może to wydać się  dość abstrakcyjnie, na rynku istnieje sporo książek z przepisami dla… dzieci, na przykład “Dzieci gotują. Wielka księga przepisów” autorstwa Agnieszki Górskiej. Sprawdzą się one w akcji, wzbudzając albo pogłębiając zainteresowanie światem kulinarnym.

Wręczane na komunię książki warto opatrzyć stosowną dedykacją, wskazującą wyraźnie na to, że stanowią pamiątkę tegoż wydarzenia.

Podsumowanie

Książka jest jednym z najlepszych prezentów na komunię. Dobrze dobrana, jest w stanie stać się nie tylko cenną pamiątką tego ważnego wydarzenia, ale też tchnąć we wciąż jeszcze młode dziecko mnóstwo informacji, które mogą przełożyć się na kształtowanie jego zainteresowań i pasji, ale też pogłębianie umiejętności. Wszystko zależy tutaj od naszego wyboru – a jako że ten mamy niemal nieograniczony, możemy dobrać takie dzieło, które sprawdzi się doskonale przy tej właśnie okazji.

Tło plik wektorowy utworzone przez freepik - pl.freepik.com