Trafiona pamiątka komunijna

Wybierając się na przyjęcie komunijne, wypada mieć prezent. Goście mają w tym zakresie różne pomysły. Wielu stawia na przysłowiową kopertę, niektórzy nadal szukają klasycznych i ich zdaniem bardziej eleganckich prezentów. Bez względu na przyjęte stanowisko, jako pamiątki komunijne świetne okazują się książki. Można do nich włożyć symboliczną kwotę lub potraktować jako dodatek do większego prezentu. Na jakie tytuły stawiać? Okazuje się, że nie musi być to biblia czy inne religijne książki.

Książki, które zainteresują dziecko

Z okazji pierwszej komunii najlepiej wręczyć pozycję dostosowaną do wieku dziecka. Może być to zarówno encyklopedia czy lektura, jak również rysunkowe wydanie biblii. Dużym zainteresowaniem cieszą się opowiadania, które mogą:

  • wyjaśniać znaczenie przyjmowanego sakramentu,
  • przybliżać postacie kluczowe w historii religii katolickiej,
  • wyjaśniać zasady wiary.

A wszystko napisane w języku przystępnym dla dzieci w wieku ośmiu czy dziewięciu lat. Tylko w ten sposób książka ma szansę zainteresować młodego czytelnika. Stanie się tak zwłaszcza gdy wybrana literatura będzie odpowiadała na pytania, szczególnie nurtujące dla dzieci.

Coś z literatury młodzieżowej?

Dlaczego nie. Rynek wydawniczy oferuje mnóstwo ciekawych książek dla dzieci i młodzieży. Jeżeli wręczający nie za bardzo orientuje się w tej ofercie, może skorzystać z porady księgarza lub wejść na stronę internetowego sprzedawcy. Tam na pewno znajdzie się wskazówki na temat książek, które najlepiej sprawdzą się jako pamiątki komunijne. Już pobieżne przejrzenie listy sugerowanych tytułów pozwoli się przekonać, że wśród chętnie wybieranych pozycji nie brakuje lektur oraz powieści młodzieżowych. Niektóre z nich mogą być kojarzone przez dorosłych jeszcze z czasów własnego dzieciństwa. Inne pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno, za ich powstanie odpowiadają współcześni autorzy. Takiej prozy nie należy skreślać, ponieważ odpowiada ona na potrzeby współczesnej młodzieży. Traktuje o problemach i wyzwaniach, z jakimi mierzy się dzisiejszy młody człowiek. Książka będzie zatem bardzo dobrym prezentem, również z okazji pierwszej komunii. Interesującym pomysłem pozostaje też pięknie wydany album, w którym można znaleźć inspirujące cytaty i gdzie wklei się zdjęcia i inne pamiątki z wyjątkowego dnia. Pomysłów jest naprawdę sporo, więc z wyborem nie należy czekać do ostatniej chwili. Nadmiar inspiracji bywa bowiem wówczas przytłaczający. Jeżeli do zakupu przystąpi się odpowiednio wcześnie, na pewno znajdzie się coś w sam raz.

Tło plik wektorowy utworzone przez freepik – pl.freepik.com